Szczyty marzeń

01.02.2024 - 28.04.2024

 

Wystawa fotografii Moniki Witkowskiej - podróżniczki, himalaistki, żeglarki, pisarki, dziennikarki i przewodniczki wypraw trekkingowych oraz członkini Kapituły konkursu "Kolosy".

  

Na wystawie prezentujemy około 30 zdjęć Moniki Witkowskiej z wypraw górskich, w tym na Mount Everest, najwyższą górę świata i K2 - drugą, co do wysokości, po Mount Evereście. Uzupełnieniem wystawy są zdjęcia z rejsu przez Przejście Północno-Zachodnie od Grenlandii do Alaski.

 

Galeria zdjęć Moniki Witkowskiej prezentuje zaledwie ułamek wyprawowego życia autorki, jednocześnie, zawiera wszechstronność jej pasji: wspinania się w najwyższych górach świata, podróżowania po świecie i rejsów po najdalszych morzach i oceanach.

 

Zdecydowana większość przedstawionych prac to kadry z niedawnej wyprawy na K2, zakończonej zdobyciem tej drugiej pod względem wysokości góry świata. Nie bez powodu uważa się, że K2 to najtrudniejszy ze wszystkich ośmiotysięczników i bardzo niebezpieczny, jednak trudy oraz ryzyko wejścia zrekompensowały w pełni widoki i satysfakcja z wyczynu.

 

Nie brak też na wystawie zdjęć pokazujących inne zdobyte przez Monikę Witkowską ośmiotysięczniki, w tym Mount Everest, a także ujęcia z niezwykle ciekawych rejsów, m.in. przez Morze Beringa czy wokół Czukotki.

Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile
64-920 Piła, ul. Browarna 7
Muzeum rejestrowane 46 (PRM/98)

Projekt i realizacja MYKK