Informatory

Informator Muzeum Okręgowe w Pile

 

Informator prezentuje historię powstania Muzeum Okręgowego w Pile oraz opisuje obiekty znajdujące się na ekspozycjach stałych. Uzupełnieniem publikacji są fotografie wybranych eksponatów oraz fragmenty wystaw.

 

Czytaj więcej

Oni strzegli granic

 

Informator wydano z okazji 90 - lecia powołania Straży Granicznej do wystawy czasowej Oni strzegli granic...Polska Straż Graniczna 1928-1939. Zawiera informacje o pamiątkach poświęconych formacjom ochrony granic.

 

Czytaj więcej

Powstanie Wielkopolskie

 

Wydawnictwo zawiera informacje o pamiątkach Powstania Wielkopolskiego w zbiorach Muzeum Okręgowego w Pile, w tym wykaz obiektów ze zbiorów oraz informacje o samej wystawie, ilustracje i zdjęcia związane z wydarzeniem.

 

Czytaj więcej

Wrzesień 1939 w regionie nadnoteckim

 

Wydawnictwo zawiera informacje o pamiątkach po licznych organizacjach paramilitarnych działających po polskiej stronie granicy w okresie międzywojennym, pamiątki Straży Granicznej oraz formacji Wojska Polskiego.

 

Czytaj więcej

Rok 1920 Bitwa Warszawska

 

Wydawnictwo zawiera informacje o pamiątkach wojny 1920 w zbiorach Muzeum Okręgowego w Pile oraz pamiątkach znajdujących się na wystawie czasowej poświęconych tematyce wojny polsko-bolszewickiej.

 

Czytaj więcej

Informator Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

 

Informator prezentuje obiekty znajdujące się na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. Zawiera jego plan oraz opisuje zbiory i ekspozycje. Uzupełnieniem publikacji są informacje dla zwiedzających.

 

Czytaj więcej

Kanon krajoznawczy województwa wielkopolskiego

 

Drugie, uaktualnione wydanie książki. Czytelnik odnajdzie w niej charakterystykę wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego. To kompendium walorów turystycznych regionu, atrakcyjnego pod względem historycznym, przyrodniczym czy turystyczno-rekreacyjnym.

 

Czytaj więcej

Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile
64-920 Piła, ul. Browarna 7
Muzeum rejestrowane 46 (PRM/98)

Projekt i realizacja MYKK