Program koncertowy na "Noc Muzeów"
14 maja 2024

Jeszcze kilka słów o koncertach, które odbędą się podczas "Nocy Muzeów". Pierwsza część koncertu poświęcona piosence patriotycznej i żołnierskiej rozpocznie się o godz. 19.30. Druga część koncertu piosenki włoskiej rozpocznie się o godz. 21.30.

Wykonawcami obu koncertów będą: Przemek Radziszewski (tenor) i Michał Olejnik (śpiew i piano).

 

Przemek Radziszewski – wokalista, śpiewak, tenor. Jego przygoda z muzyką zaczęła się w wojsku, gdzie spędził ponad 8 lat. Służył w Lotnictwie. W tym czasie muzyka tak zawładnęła jego sercem, że postanowił rzucić karierę wojskową i całkowicie się jej poświęcić. Kolejne lata obfitowały w szereg przedsięwzięć i programów muzycznych. Wziął udział w takich formatach telewizyjnych jak: „Śpiewaj i walcz” (TVP 1), „Must be the music” (POLSAT- gdzie dotarł do ścisłego finału). Jednakże największy sukces osiągnął zajmując drugie miejsce w V edycji „The Voice of Poland”. W 2021 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Wokalno – Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Występuje na scenach operowych i estradach w Polsce i na świecie. Muzyka klasyczna jest w jego sercu, ale nie stroni także od repertuaru rozrywkowego. Obecnie można go zobaczyć już w czerwcu na desach opery Nova w Bydgoszczy w roli „Daniłły Daniłowicza” w Operetce „Wesoła Wdówka.”

 

Michał Olejnik- śpiewak, pianista, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, dyrygent chóru, pedagog. Czynny muzyk koncertowy i sesyjny. Propagator kultury w Polsce i na świecie. Występował u boku wielkich gwiazd, chociażby śpiewał z Andreą Bocellim. Organizator wielu festiwali, koncertów i przedsięwzięć patriotycznych.

 

Serdecznie zapraszamy i gorąco polecamy!!!

Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile
64-920 Piła, ul. Browarna 7
Muzeum rejestrowane 46 (PRM/98)

Projekt i realizacja MYKK